Tarptautinė trąšų rinka: DAP

размещено в: Rinkos naujienos | 0

Fosfato kainos 2014 — uosius metus užbaigė stabiliai, su pastoviomis kainomis vakaruose, bet pastoviai žemomis rytuose. Kai DAP‘o kainos JAV už eksportą pabaigė mėnesį su  465-470 dolerių FOB sąlygomis, MAP pirkėjai Brazilijoje ėmė įsigyti iš Rusijos gamintojų papildomas trąšų tonas, svyruojančias nuo 505-510 dolerių CFR sąlygomis.

Tai visų pirma dėl didelio NP ir NPK užsakymo Afrikai, įskaitant vietinę rinką ir dėka Maroko produkcijos toliau judančios visu pajėgumu.

Nujausdami rinkos posūkį pirkėjai Pakistane grįžo įsigyti daugiau Saudo Arabijos DAP‘o nepaisant to, kad jiems šio produkto taip skubiai nereikėjo.  Šis oportunistinis žingsnis leido pirkėjams užtikrinti mažesnes kainas nesant Indijai kaip svarbiam tiekėjui. Pakistane lieka paklausa, tačiau tiekėjai Artimuosiuose Rytuose ieško kaip užtikrinti kainas. Dauguma jų yra tos nuomonės, kad situacija tokia, kad kainoms rytuose lemta sekti kainas vakaruose, nors kai kurie lieka atsargūs, nes neaišku, apie apimtis, kurios galėtų būti tiekiamos iš Kinijos.

Vidaus rinka Kinijoje yra aukštumoje ir nustatyta kad kils pirmaisiais 2015 metų mėnesiais.

Keletas rinkų atidėjo pirkimų sprendimus iki eksporto mokesčio paskelbimo ir turėtų atidėti paklausą, susirasti mažesnį nei tikėtasi Kinijos tiekimą, tada kainos tikriausiai taps stabilesnės. Apskritai, papildoma paklausa tiek į vakarus, tiek į rytus nuo Sueco bus reikalinga sausį, kad išlaikyti rinką ant tvirto pagrindo. Vietinė rinka Kinijoje turės gerai klostytis, kad būtų išvengta didelių išsiuntimų.

Gamintojai, kurie sąmoningai įgyvendino sumažinimus paskutiniame ketvirtyje,  taip pat turės būti atsargūs, nes jie kelia produkciją, kad  užtikrintų pusiausvyrą, bet tai  ne visada gerai atsiliepia pirkėjų naudai.

 

DAP KAINŲ  ANALIZĖ 1995-2014 metai

DAP analizė