Tarptautinė trąšų rinka: kalio chloridas

размещено в: Rinkos naujienos | 0

Kalio rinka nurimsta po veiklos, kaip kai kurie stebėtojai tai pavadino «naujuoju pasauliu». Eksportuotojai dabar ruošiasi tam, kas atrodo bus  varginantys metai, ginant rinkos dalį nuo didžiulės paklausos. Tai galima pailiustruoti su žinia, kad prekybininkai jau dabar siūlo Baltarusijos kalio chlorido į JAV — pirmą kartą per beveik 6 metus.

Su išmintinga pardavimų komanda ir kartu su didele paklausa beveik kiekvienoje pasaulinėje rinkoje, buvo matomas drastiškas ,,Belaruskali‘‘ rinkos išsiplėtimas. 2015 metais rinkoje, kurioje paklausa galėtų būti mažesnė, daugelis stebėtojų linkę  pamatyti, kiek kainos disciplina bus išlaikyta.

Šiandien žiūrint į 2015 metus paklausa gana vienoda ar potencialiai net mažėja. Turint tai omenyje, didelis dėmesys skiriamas Uralkali potencialui — 1000000000 dolerių nurašymas savo Solikamskas-2 kasyklai. Uralkali sakė, kad savo 3 ketvirtčio rinkos atnaujinime, tai yra maždaug 2,3 mln tonų per metus ir be jo — dar faktoringo debottlenecking Berezniki-2 ir Berezniki-3 taip pat tiekia granuliavimo įrenginį Solikamsk-2 su rūdos nuo Solikamskas-3 — Uralkali gamyba būtų arčiau 10,2 milijono tonų, nuo šių metų 12 mln t.  Be to svyruojanti tiekimo/paklausos pusiausvyra duoda daugiau naudos tiekėjams. Taip pat bus daromas spaudimas ,,Uralkali‘‘ padidinti MOP kainas taip  kompensuojant nuostolius. Realybė tokia, tačiau tai toli gražu iki aiškumo ir iki kol ,,Uralkali‘‘ gali atlikti išsamią geotechninę kasyklos analizę, tada visi rinka gali padaryti tik tai- apsitvert statymais.

Natūralu, kad tai bus svarbiausia pokalbio temą prie derybų stalo dėl 2015 metų 1-ojo pusmečio sutarties su Kinija. Šiandien yra mažai atnaujinimų šiuo klausimu, nes abi pusės nori, kad būtų išvengta to, kas jiems gali trukdyti.

Faktas, kad yra reikšmingų makroekonomikos problemų, kurios neišvengiamai turės įtakos abiem šalims. Rusija patiria didelį spaudimą su naftos kainomis, kurios menkina rublį. Be to, nėra šviesos tunelio gale, kaip ir lediniai santykiai su Vakarais yra rūpestis, kuris riboja Rusijos bendrovių prieigą prie užsienio kapitalo. Kinija, prognozuojama, kad turės sudėtingus 2015 metus. Daugumos ekspertų prognozuotas BVP augimas didės lėtai. Tai reiškia, kad ji gali turėti įtaką jauniams tarptautinėje rinkoje, ir, jei tai atsitiks, tada visas importas — MOP ar atvirkščiai – pabrangs.

Taip pat Europoje, viena iš pagrindinių problemų yra ūkininkai, ir iš tiesų ryškiausias veiksnys per Europos žemės ūkio rinką apskritai, yra makroekonomika. Tikimasi, kad 2015 metais pamatysim šiek tiek Vokietijos prekybos pertekliaus susitraukimo, kuris kelia susirūpinimą, kad Europa galėtų pasiduoti į «trigubą» recesiją.

Šie susirūpinimai buvo toliau kurstomi spalį, kai Europos centrinis bankas paskelbė, kad jis svarsto pradėti savo kiekybinio palengvinimo programas. Stebėtojai perspėjo, kad tada kalis jausis daug brangesnis dėl mažesnės euro vertės, o tai gali dar labiau apsunkinti situaciją ir  K + S patirs spaudimą pereiti prie doleriais susieto eksporto rinkose, o ne žemesnio grąžinimo Europos rinkose. Reikia pasakyti, kad Europai esant logistiškai patogioje K + S rinkoje, bet koks dolerio euro atžvilgiu nuvertėjimas turėtų būti gana drastiškas, kad padarytų tokį žingsnį perspektyviu.

KALIO CHLORIDO KAINŲ  ANALIZĖ 1995-2014 metai

 

Kalio chlorido analizė