Tarptautinė trąšų rinka: karbamidas

размещено в: Rinkos naujienos | 0

Karbamido rinka baigė metus daug stipresne gaida, nei tikėtasi. Indija įžengė ir paėmė perteklines  granules Kinijoje ir gera vidinė paklausa padėjo paremti rinką. Tik neramina faktas, kad lieka milžiniški kiekiai, kuriuos potencialiai galima eksportuoti iš Kinijos. Naujausi duomenys rodo, kad daugiau nei du milijonai tonų buvo eksportuota lapkritį su Indija iki šiol atsižvelgiant į didelę dalį iš 1,2 mln. Su vienodu mokesčiu RMB 80 / t  dabar yra savoje vietoje visus 2015 metus, rinka yra priklausoma nuo didelio vidaus poreikio apriboti kiekius, kurie eksportuojami iš Kinijos pirmąjį ketvirtį. Jei apimtys yra didelės, tada kainos nukris ir, kaip atsitiko šįmet, jie turės pereiti iki tokio lygio, kai keli tiekėjai iš Kinijos turės nusigręžti nuo eksporto rinkoje.

Be to, kaip blogybė yra ta, kad Turkija paprastai rodo susidomėjimą, tačiau didžiulės atsargos jau yra uostuose labai konkurencingomis kainomis. Atsiuntimai iš Kinijos ir Irano gali sumažinti šį susidomėjimą, paprastai padedantį ,,Yuzhnyy‘‘ rodikliams kilti aukštyn metų pradžioje.

Priliuoto karbamido kainos Kinijoje yra stabilios, tačiau jas vis dar gali numušti jei jie pasirinktų eiti link  Lotynų pirkėjų.

Granulių rinkoje, kainos Artimuosiuose Rytuose pakilo į 336 dolerių, o gamintojai dabar atsisako svarstyti bet kokią kainą žemiau 340 dolerių.

Kinijos granuliuotas kainos yra daug stabilesnės, bet jie ir toliau numuš Artimųjų Rytų kainas vykdant pardavimus Centrinėje ir Pietų Amerikose.

Besitęsiančio susidomėjimo derinys rytuose ir vakaruose bus reikalingas , kad išlaikyti rinką stiprią ir galbūt šiek tiek stipresnę ir, žinoma, stipri Kinijos vidaus paklausa bus reikalinga siekiant užtikrinti eksporto prieinamumą.

KARBAMIDO KAINŲ ANALIZĖ 1995-2014 metai

 

Karbamido analizė