Tarptautinė trąšų rinka: siera

размещено в: Rinkos naujienos | 0

2014 metai vedė per neužtikrintumą kontraktų kainų prasme, ypač Europoje, kur buvo kontrastingos kainų nuorodos. Kaip tikėtasi, pardavėjai orientavosi i maržos pagerinimą, tačiau kovojantys galutiniai vartotojai ir prekybininkai veikiami menkų maržų išreiškė savo susirūpinimą ir pasisakė, kad jie laikysis savo ginklų reikalaudami pirmojo metų ketvirčio virtimo. Šiose derybose dar nėra jokio sprendimo, nepaisant to, jog vienas  pagrindinis pardavėjas pranešė tvirtai sieksiantis padidinti Prancūzijos maržą. Daugeliu atveju buvo daug įvairių kainų idėjų skirtumų ir tikimasi, kad dėl to derybos tęsis iki sausio mėnesio.

Kinijoje paklausa pasirodė pagerėjusi ir pranešta, kad kai kurie pirkėjai priėmė pasiūlymus tarp 175-180  dolerių su CFR sąlygomis, su apsitarimu iš 180 dolerių CFR sąlygomis atvykusių sausį. Galiausiai vienas pagrindinių Kanados tiekėjų nurodė jog vidutinė kaina jo klientams buvo 150 dolerių FOB sąlygomis atsispindint dviženklį padidėjimą per trečią ketvirtį.

Nepaisant visko, 2014 metai buvo nepastovių kainų metai, pradedant metus aukšta sieros kaina arti 200 dolerių CFR sąlygomis Kinijoje, bet tada persijungiant i žemą iki 100 dolerių kainą iki trečiojo ketvirčio, kai suvartojimas Kinijoje ženkliai nukrito. 2015 metais tikėtina pamatyti naują tiekimą į rinką  ateinantį ne tik iš Artimųjų rytų, bet ir Turkmėnijos, Kinijos taip pat apimant ir dalį Indijos su naujai atsirandančiais perdirbėjais. Papildomi tiekėjai pradės įgauti tempą kitais metais, įeidami į  galimai augančią sieros situaciją iki metų pabaigos. Nors paklausa Kinijoje ir toliau auga ir ten yra paklausūs nauji šaltiniai kylantys iš metalo išplovimo pramonės, ilgalaikė perspektyva išlieka vartotojų naudai.

SIEROS KAINŲ ANALIZĖ 1995-2014 metai 

Sieros analizė