Tarptautinė trąšų rinka: DAP

paskelbta Rinkos naujienos | 0

Fosfato kainos 2014-uosius baigė stabiliai, su pastoviomis kainomis Vakaruose, bet nuolat žemomis Rytuose. Kai DAP kainos JAV už eksportą baigė mėnesį su 465–470 JAV dolerių FOB sąlygomis, MAP pirkėjai Brazilijoje ėmė įsigyti iš Rusijos gamintojų papildomas trąšų tonas, svyruojančias nuo 505 iki 510 dolerių CFR sąlygomis.

Taip buvo pirmiausia dėl didelio NP ir NPK užsakymo Afrikai, įskaitant vietinę rinką, ir dėl Maroko produkcijos, toliau judančios visu pajėgumu.

Nujausdami rinkos posūkį pirkėjai Pakistane grįžo įsigyti daugiau Saudo Arabijos DAP, nors jiems šio produkto taip skubiai nereikėjo. Šis oportunistinis žingsnis leido pirkėjams užtikrinti mažesnes kainas be Indijos, kaip svarbios tiekėjos. Pakistane lieka paklausa, tačiau tiekėjai Artimuosiuose Rytuose ieško, kaip užtikrinti kainas. Dauguma jų laikosi nuomonės, kad kainoms Rytuose lemta sekti kainas Vakaruose, nors kai kurie lieka atsargūs, nes neaišku, kiek galėtų būti tiekiama iš Kinijos.

Vidaus rinka Kinijoje pakilusi į aukštumas ir nustatyta, kad kils pirmaisiais 2015 metų mėnesiais.

Keletas rinkų atidėjo sprendimus pirkti iki eksporto mokesčio paskelbimo ir turėtų atidėti paklausą, susirasti mažesnį, nei tikėtasi, tiekimą iš Kinijos, tada kainos tikriausiai taps stabilesnės. Apskritai papildoma paklausa tiek į vakarus, tiek į rytus nuo Sueco bus reikalinga sausį, kad rinka išsilaikytų ant tvirto pagrindo. Vietinė rinka Kinijoje turės gerai klostytis, kad būtų išvengta didelio išsiuntimo.

Gamintojai, kurie paskutinį ketvirtį sąmoningai mažino mastus, taip pat turės būti atsargūs, nes jie kelia produkciją, kad užtikrintų pusiausvyrą, bet tai ne visada gerai atsiliepia pirkėjams.

 

DAP KAINŲ  ANALIZĖ: 1995-2014 metais

DAP analizė