Tarptautinė trąšų rinka: kalio chloridas

paskelbta Rinkos naujienos | 0

Kalio rinka nurimsta po to, ką kai kurie stebėtojai pavadino „naujuoju pasauliu“. Eksportuotojai dabar ruošiasi, atrodo, varginantiems metams, gindami rinkos dalį nuo didžiulės paklausos. Tai galima pailiustruoti žinia, kad prekybininkai jau dabar siūlo Baltarusijos kalio chlorido JAV – pirmą kartą per beveik 6 metus.

Su išmintinga pardavimo komanda ir kartu su didele paklausa beveik visose pasaulio rinkose buvo matomas drastiškas „Belaruskali“ rinkos išsiplėtimas. 2015 metais rinkoje, kurioje paklausa galėtų būti mažesnė, daugelis stebėtojų linkę žiūrėti, kiek kainos disciplina bus išlaikyta.

Šiandien žiūrint, 2015 metais paklausa gana vienoda ar net mažėja. Turint tai omenyje, didelis dėmesys skiriamas „Uralkali“ potencialui – 1 mlrd. dolerių nurašymui savo Solikamsko-2 kasyklai. „Uralkali“ sakė, kad savo 3 ketvirčio rinkos atnaujinime, tai yra maždaug 2,3 mln. tonų per metus ir be jo – dar faktoringo debottlenecking Berezniki-2 ir Berezniki-3 taip pat tiekia granuliavimo įrenginį Solikamsk-2 su rūdos nuo Solikamskas-3 – Uralkali gamyba būtų arčiau 10,2 milijono tonų, nuo šių metų 12 mln t. Be to, svyruojanti tiekimo ir paklausos pusiausvyra duoda daugiau naudos tiekėjams. Taip pat bus daromas spaudimas „Uralkali“ padidinti MOP kainas, taip kompensuojant nuostolius. Realybė tokia, tačiau iki aiškumo toli gražu, o „Uralkali“ gali atlikti išsamią geotechninę kasyklos analizę, tada visi rinka gali tik apsitverti statymais.

Natūralu, kad tai bus svarbiausia pokalbio tema prie derybų stalo dėl 2015 metų pirmojo pusmečio sutarties su Kinija. Šiandien mažai naujienų šiuo klausimu, nes abi pusės nori, kad būtų išvengta to, kas jiems gali trukdyti.

Faktas, kad yra reikšmingų makroekonomikos problemų, kurios neišvengiamai turės įtakos abiem šalims. Rusija patiria didelį spaudimą dėl naftos kainų, šios menkina rublį. Be to, nėra šviesos tunelio gale, lediniai santykiai su Vakarais yra rūpestis, kuris riboja Rusijos bendrovių prieigą prie užsienio kapitalo. Kinijai, prognozuojama, 2015 metai bus sudėtingi. Daugumos ekspertų prognozuotas BVP augimas didės lėtai. Tai reiškia, kad ji gali turėti įtaką juaniams tarptautinėje rinkoje, o jei taip atsitiks, tada visas importas – MOP ar atvirkščiai – pabrangs.

Europoje viena iš pagrindinių problemų yra ūkininkai, ir iš tiesų ryškiausias veiksnys, darantis įtaką Europos žemės ūkio rinkai, yra makroekonomika. Tikimasi, kad 2015 metais pamatysime šiokį tokį Vokietijos prekybos pertekliaus susitraukimą, o tai kelia susirūpinimą, kad Europa galėtų pasiduoti trigubai recesijai.

Susirūpinimas buvo toliau kurstomas spalį, kai Europos centrinis bankas paskelbė, kad ketina pradėti savo kiekybinio lengvinimo programas. Stebėtojai perspėjo, kad tada kalis jausis daug brangesnis dėl mažesnės euro vertės, o tai gali dar labiau apsunkinti situaciją ir K + S patirs spaudimą pereiti prie doleriais susieto eksporto rinkose, o ne žemesnio grąžinimo Europos rinkose. Reikia pasakyti, kad Europai esant logistiškai patogioje K + S rinkoje bet koks dolerio nuvertėjimas euro atžvilgiu turėtų būti gana drastiškas, kad padarytų tokį žingsnį perspektyvų.

KALIO CHLORIDO KAINŲ  ANALIZĖ: 1995-2014 metais

 

Kalio chlorido analizė