Tarptautinė trąšų rinka: karbamidas

paskelbta Rinkos naujienos | 0

Karbamido rinka baigė metus daug stipresne gaida, nei tikėtasi. Indija įžengė ir paėmė perteklines granules Kinijoje, gera vidinė paklausa padėjo paremti rinką. Nerimą kelia tik faktas, kad lieka milžiniški kiekiai, kuriuos būtų galima eksportuoti iš Kinijos. Naujausi duomenys rodo, kad daugiau nei 2 mln. tonų buvo eksportuota lapkritį su Indija iki šiol atsižvelgiant į didelę dalį iš 1,2 mln. Su vienodu mokesčiu RMB 80 / t dabar yra savoje vietoje visus 2015 metus, rinka priklausoma nuo didelio vidaus poreikio apriboti kiekius, kurie eksportuojami iš Kinijos pirmąjį ketvirtį. Jei mastai dideli, tada kainos nukris ir, kaip atsitiko šįmet, keli tiekėjai iš Kinijos turės nusigręžti nuo eksporto rinkoje.

Be to, blogybė yra ta, kad Turkija paprastai rodo susidomėjimą, tačiau didžiulės atsargos jau yra uostuose labai konkurencingomis kainomis. Atsiuntimai iš Kinijos ir Irano gali sumažinti šį susidomėjimą, paprastai padedantį „Yuzhnyy“ rodikliams kilti metų pradžioje.

Priliuoto karbamido kainos Kinijoje yra stabilios, tačiau vis dar gali būti numuštos, jei jie pasirinktų eiti link Lotynų Amerikos pirkėjų.

Granulių rinkoje kainos Artimuosiuose Rytuose pakilo iki 336 dolerių, o gamintojai dabar atsisako svarstyti bet kokią kainą žemiau 345 dolerių.

Kinijos granulių kainos yra daug stabilesnės, bet jos ir toliau muš Artimųjų Rytų kainas vykdant pardavimus Centrinėje ir Pietų Amerikose.

Besitęsiantis susidomėjimas Rytuose ir Vakaruose bus reikalingas norint išlaikyti rinką stiprią ir galbūt dar šiek tiek pastiprinti. Žinoma, stipri Kinijos vidaus paklausa bus reikalinga siekiant užtikrinti eksporto prieinamumą.

KARBAMIDO KAINŲ ANALIZĖ: 1995-2014 metais

 

Karbamido analizė