Tarptautinė trąšų rinka: siera

paskelbta Rinkos naujienos | 0

2014 metai vedė per neužtikrintumą dėl kontraktų kainų, ypač Europoje, kur buvo kontrastingos kainų nuorodos. Kaip tikėtasi, pardavėjai orientavosi i maržos pagerinimą, tačiau kovojantys galutiniai vartotojai ir prekybininkai, veikiami menkų maržų, susirūpinę pareiškė, kad jie laikysis savo ginklų reikalaudami pirmojo metų ketvirčio virtimo. Šiose derybose dar nėra jokio sprendimo, nors vienas pagrindinis pardavėjas pranešė tvirtai sieksiantis padidinti Prancūzijos maržą. Daugeliu atvejų buvo daug įvairių kainų idėjų skirtumų ir tikimasi, kad dėl to derybos truks iki sausio.

Kinijoje paklausa pagerėjo ir pranešta, kad kai kurie pirkėjai priėmė 175–180 dolerių pasiūlymus su CFR sąlygomis, su apsitarimu iš 180 dolerių CFR sąlygomis atvykusių sausį. Galiausiai vienas pagrindinių Kanados tiekėjų nurodė, kad vidutinė kaina jo klientams buvo 150 dolerių FOB sąlygomis, atspindinti dviženklį padidėjimą per trečią ketvirtį.

Šiaip ar taip, 2014 metai buvo nepastovių kainų metai, jie prasidėjo nuo aukštos sieros kainos – arti 200 dolerių CFR sąlygomis Kinijoje, bet iki trečiojo ketvirčio, kai naudojimas Kinijoje gerokai nukrito, buvo pasiekta žema, iki 100 dolerių, kaina. 2015 metais tikėtinas naujas tiekimas į rinką ne tik iš Artimųjų Rytų, bet ir iš Turkmėnijos, Kinijos, taip pat ir Indijos, kur atsiranda naujų perdirbėjų. Papildomi tiekėjai pradės įgauti tempą kitais metais, ir iki metų pabaigos sieros turbūt laukia augimas. Nors paklausa Kinijoje ir toliau auga ir ten yra paklausūs nauji šaltiniai, kylantys iš metalo išplovimo pramonės, ilgalaikė perspektyva išlieka vartotojų naudai.

SIEROS KAINŲ ANALIZĖ:  1995-2014 metais

Sieros analizė